poniedziałek, 26 listopada 2012

Co fotografować, aby się dobrze sprzedawało na microstockach?

Jakie tematy najlepiej sprzedają się na stockach?
Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, chyba że jest to odpowiedź: wszystko. Od fotografii makro kwiatków i mrówek, mechanizmu zegarka po architekturę, krajobrazy oraz specjalistyczne sprzęty i konstrukcje. Każdy dział znajdzie swój rynek zbytu. Przede wszystkim zdjęcia muszą być
'stockowe' czyli mieć wartość dla kupujących. Warto się rozejrzeć dookoła, jakiego rodzaju ujęcia są wykorzystywane w reklamach, na bilboardach, w gazetkach, czasopismach, książkach - to są właśnie fotografie użytkowe, 'stockowe'. Bardzo dobrze sprzedają się obiekty izolowane na białym tle, gdyż łatwo użyć ich bez większej obróbki.
Na microstockach często odrzucają zdjęcia kwiatów i roślin, ponieważ mają ich za dużo (każdy początkujący wrzuca zdjęcia kwiatów:)) i to bardzo dobrej jakości. Oczywiście kwiaty również można sprzedawać, pod warunkiem, że ujęcia są piękne i dobrze opisane - tak, trzeba znać gatunek i najlepiej nazwę łacińską rośliny, więc należy się trochę wysilić.

Dlatego najlepiej fotografować to, na czym się najlepiej znamy, wtedy z opisem i słowami kluczowymi nie powinniśmy mieć problemów.


Zdjęcie dostępne w mojej galerii na: Shutterstock.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz