czwartek, 15 sierpnia 2013

Świeże zioła - zdjęcia

Z natury i wykształcenia jestem przyrodnikiem biologiem i dosyć dobrze znam się na roślinach i ich właściwościach leczniczych. W ogródku uprawiam zioła, ale też zbieram dzikie rośliny na łąkach. Lubię też je fotografować. W moim portfolio mam zdjęcia ziół zrobionych w studio, jak i w naturze. Z ekonomicznego punku widzenia najbardziej opłacają się fotografie ziół na białym tle (isolated), konkretnie - zestawy różnych ziół mają największą liczbę ściągnięć.


Najlepiej sprzedające się zdjęcie - bukiet różnych świeżych ziół na białym tle: liść poziomki, tymianek, melisa, oregano, mięta.Drugie zdjęcie pod względem popularności. Prócz wyżej wymienionych ziół na zdjęciu są też rozmaryn, koper włoski, czosnek niedźwiedzi.Kompozycja ziół w formie ramki. Na tej fotografii są kwiaty lawendy, ogórecznika, oregano i tymianku oraz liście melisy, szałwii i pietruszki.


Na tym zdjęciu głównym elementem jest buteleczka olejku. Fotografia może być użyta w tematach spa, aromaterapii czy też w leczniczych kuracjach, a także jako koncept kulinarny. Widać tu melisę, szałwię, ogórecznik lekarski, miętę, lawendę.

Podobna kompozycja, z innej perspektywy, z kapsułką oleju z ogórecznika.Minimalistyczna kompozycja świeżych ziół na białym tle: mięta, rozmaryn, tymianek, liść poziomki, liść czosnku niedźwiedziego (ang. ramsons).Styl starej kuchni, trochę vintage, dość wysoki kontrast zdjęcia. Zioła w szklance z wodą: koper włoski, tymianek, czosnek niedźwiedzi, rozmaryn, melisa.Świeży kwiat nagietka lekarskiego z ogrodu na białym tle. Nagietek ma bardzo szerokie spektrum właściwości leczniczych, moim zdaniem jest mało doceniany w ziołolecznictwie.

Orange marigold (calendula) flower isolated over white 


Kiełkująca rzeżucha na wacie - nasze domowe wiosenne zioło :)

Green fresh garden cress sprouts 


Zioła na łące: Krwiściąg mniejszy (Sanguisorba minor). Stosowany był niegdyś jako zioło przeciwkrwotoczne i przy zatruciach, a także jako przyprawa.

Salad burnet Sanguisorba minor flower 

 Klasyczna uspokajająca melisa w ogrodzie.Więcej fotografii ziół w moim portfolio / more photos of herbs you can find here: Fresh herbs 

Mój blog na temat uprawy roślin: Zielona Chata


2 komentarze:

  1. Witaj :) Ja dziś własnie również postanowiłam założyć bloga związanego z grafiką, lecz ja dopiero zaczynam. Myślę, że będę tu zaglądać bo można znaleźć tu wiele przydatnych i ciekawych materiałów :) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny blog, mam nadzieję, że nie sprzeciwisz się jeśli dodam go do mojego katalogu najlepszych polskojęzycznych blogów reklamowych. Zobacz: http://najlepsze-blogi-o-reklamie.blogspot.com/.

    P.S. Ciekawe zdjęcia

    OdpowiedzUsuń